• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Web dizaynda çözüm ortağınız YASİN ASMA (Sadece Whatsap) 0505 YSN ASMA    SAĞLıK HABERLERINI alabileceğiniz www.saglikhbr.com a HOŞGELDINIZ..... SAĞLIKÇI yazarlarımız ile Yenilikleri FARKEDECEKSİZ..... Saygılarımla. Yasin Asma (Editör).....    DİĞER SİTELERİMİZ: www.yasinasma.com - www.alshastaligi.net - www.medyasin.com - www.asmkitap.com - www.saglikhbr.com - EDİTÖR Als Hastası Yasin Asma - Whatsap Özel Numaram 0505 YSN ASMA - 0505 976 27 62 - Yasinasma@gmail.com - face/yasinasmaa - Youtube/Yasin Asma
GENÇLİĞE HİTABE

GENÇLİĞE HİTABE

GENÇLİĞE HİTABE
Çok değerli ARKADAŞLAR
Aziz islamın SABİT asla tartışılmaz İLKE, UMDE, PRENSİP ve
belli başlı bir takım KURALLARI vardır. biz müminlerde bunlara uymak durumundayız.
Birde bundan ayrı Aziz islamın hareketli, CANLI olan bir damarıda vardır,
hayatın belli alanlarına MÜDAHALE eden
DİNAMİK, AKTİF bir tarafıda vardır.

konuyu bu yönüyle ele aldığımızda bizlere anlatılan yanlış şeylere rağbet etmemek ama DOĞRULARI SAHİPLENMEK durumundayız.

sevgili GENÇLER
şu hususun altını özellikle çizmek istiyorumki !
Bir sonraki nesle BİLGİ AKTARICISI olarak sizler
AİLENİZDEN birinci derecede SORUMLUSUNUZ
şunu iyi bilmenizi çok rica ediyorum ve USULÜNCE, ADABINCA, ÖRNEK OLACAK şekilde kırmadan üzmeden ama sla taviz vermeden
ÜZERİNE GİTMENİZİ çok çok rica ediyorum ve diyorum ki !
size din diye anlatılanların önemli bir bölümü
DİN DEĞİL :::::G-E-L-E-N-E-K-T-İ-R
sanırım yeterince açıklayıcı oldu.

sevgili GENÇLER
DÜNYANIN SİZDEN BEKLENİSİ ÇOKTUR.
bugün burada konuları tartışıyoruz ama yarın bir gün sizler idareci ve belkide ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve bazı hususlar sizin elinizde bir takım yetkiler olacaktır. biriniz doktor olacak inş. biriniz ciddi bir işletmenin başında, biriniz bürokrat biriniz milletvekili ve o gün sorumluluk sizin belinizi bükecek ve bu sohbetimizi anacaksınız umarım.
Genel anlamda gençlerimize ve eğilimlerine baktığımda gençlerimizin yetişme tarzına baktığımda ürküyorum. en basitinden facebook denen bu platformda kişilik göstergesi sayılabilecek bir takım verileri elde etmeniz hiçte zor değil. bazılarına bakıyorsunuz kendi karakterini yansıtmayan insanların nasılda kendileri ile barışık olmadığını başkalarına özendiklerini görüyoruz. bazıları ciddi konularda söz söyle becerisi sergileyemiyor bizim zaman zaman yaptığımız espritüel tadını çıkarıp keyifli hale dönüştürmek başkasının YAŞAM TARZI haline dönüşüyor.

YALNIZ İKEN BAŞKA kalabalık içinde iken başka GENÇLERİMİZ var
ve bu gençler büyükleimizin ve (z)alimlerimizin yetiştirdiği NAMAZA HORTUMLA KALDIRDIĞI gençliktir evet.
böylesine BİLGİSİZ ve özgüveni olmayan BİR GENÇLİKLE ne yapılacağı konusunda aklıma hiçbirşey gelmiyor. ama aklıma gelen tek şey sizin söz sahibi olacağınız bir zaman dilimindede GAZZE BOMBALANMAYA DEVAM EDECEK. israil dünyanın başına bela olmaya devam edecek. fakat umut olarak şunu sizinle paylaşmak istiyorumki israildeki nesilde yıllar geçtikçe değişiyor bizde değişiyor dönüşüyor gelişiyoruz.
ama siz GELENEĞİ SÜRDÜREN tarafta olduğunuz sürece zulüm devam edecektir bunu böylece bilmenizi not etmenizi rica ediyorum.

korkmayın TARTIŞIN ÖĞRENİN ÖĞRETİN DÜŞÜN KALKIN BİR DAHA DÜŞÜN BİR DAHA KALKIN TECRÜBE SAHİBİ OLUN

saygıda büyüklerinize asla kusur etmeyin
AMA ÖĞRETİCİ VE ANLAYIŞLI OLUN
tartışmak asla SAYGISIZLIK demek DEĞİLDİR
asla iç dünyanızda savunamadığınız bir düşünceyi papağan gibi tekrar etmeyin. doğru ise kabul edin, bir bilginin doğru olup olmayacağının ilmini öğrenin emin olun bunlar hiçmi hiç zor değil GAZZE SİZİ BEKLİYOR GENÇLER, FİLİSTİN IRAK SURİYE ÇEÇENYA DOĞU TÜRKİSTAN KÜRDİSTAN sizi bekliyor umut sizsiniz gençler yalvarıyorum KENDİNİZİ KÜÇÜMSEMEYİN ama asla böbürlenmeyin. büyüklerimiz oğlum sen karışma o bizim işimiz değildir dediğinde İTİRAZ EDİN ama kırmayın

UMUT SİZSİNİZ GENÇLER
kendinize özgü bir dil geliştirin. BOL KİTAP OKUYUN
düşüncelerini tam olarak ifade edemediğiniz kavrayamadığınız düşüncelerin AMİGOLUĞUNU yapmayınız BU SİZİN KIYMETİNİZİ DÜŞÜRÜR. BİLMEMEK ASLA SORUN DEĞİL AMA BİLMEK ram olmak, bilmek tavır almak, bilmek risk almak, bilmek kendine özgüven duymaktır
bu duyguları sizinle paylaşmak istedim
ara ara yasin kardeşinizi gençler olarak kendi aranızda tertipleyerek ziyaret edin ve kardeşinizi aydınlatın tartışın faydalandırın.

gelin bildiklerimizi hep baraber tekrar edelim. inanın bunları yapptığımızda hayattan daha iyi haz alacak FARKINDA OLARAK yaşayacak ve birçok şeyin elimizde olacağını anlayacağız.
veselamü aleyküm ve rahmetullahi ve bereketuhu


yasin asma

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUMBu web sitesi hiçbir Hareket kabiliyeti olmayıp
Sadece Gözlerini oynatabilen ALS HASTASI YASİN ASMA tarafından GÖZLERİYLE hazırlanmıştır.