• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Web dizaynda çözüm ortağınız YASİN ASMA (Sadece Whatsap) 0505 YSN ASMA    SAĞLıK HABERLERINI alabileceğiniz www.saglikhbr.com a HOŞGELDINIZ..... SAĞLIKÇI yazarlarımız ile Yenilikleri FARKEDECEKSİZ..... Saygılarımla. Yasin Asma (Editör).....    DİĞER SİTELERİMİZ: www.yasinasma.com - www.alshastaligi.net - www.medyasin.com - www.asmkitap.com - www.saglikhbr.com - EDİTÖR Als Hastası Yasin Asma - Whatsap Özel Numaram 0505 YSN ASMA - 0505 976 27 62 - Yasinasma@gmail.com - face/yasinasmaa - Youtube/Yasin Asma
Engelliler için iletişim Teknolojisi: GÖZ TAKiP SiSTEMi

Engelliler için iletişim Teknolojisi: GÖZ TAKiP SiSTEMi

TEBRİK ve TEŞEKKÜR

medyasin.com Haber portalı ın kurucusu değerli dostum Yasin Asma’ya bu güzel haber portalını bizlere sağladığı için teşekkür ediyorum. Yasin bey, Als hastası olduğu halde hem kişiliği hem azmi hemde durmak bilmeyen çalışma isteği ile günümüzde örnek alınabilecek önemli insanlardan biridir. MEDYASİN sitesinde bize de haber yayınlama imkanı sunduğu için kendisine çok teşekkür ederiz.

SMARTTEK AŞ


Eye Navigator Göz Takip Sistemi

EMRAH DİNÇER  (SMARTTEK AŞ yönetim Kurulu Başkanı ve ileri iletişim Teknolojileri Uzmanı ) 

Yasin Asma ve benzeri iletişim /hareket kabiliyetini kaybeden hastaların kullanımı için geliştirilen EyeNavigator göz takip sistemi %100 yerli olarak geliştirdiğimiz özel yazılımlar sayesinde,  hastalarımızın göz hareketlerini takip ederek bilgisayar kullanmalarını sağlamaktadır.

Eye Navigator göz takip sistemi 3 farklı yazılımdan oluşur. Bunlar EyeNavigator Comminicator, Eye Navigator Keyboard ve Eye Navigator Mouse programlarıdır. EyeNavigator communicator olarak adlandırdığımız program hastanın gözü ile bilgisayarı kullanmasına alışmasını sağlamak için hazırlanmıştır hasta alıştıktan sonra seçenekleri dilediği gibi ayarlayabilir. Diğer 2 program hastanın gözü ile farenin tıklama işlemlerini ve klavyeyi kullanmasını sağlayan yazılımlardır.

Hastalarımızın gözleri ile yazdıklarını, bilgisayar Türkçe ses ile okuyarak hastaların sevdikleri ve yakınları ile çok daha rahat bir şekilde iletişime geçmesini sağlarken aynı zamanda internet üzerinde diledikleri gibi gezinip Whatsapp, Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarını da diledikleri gibi kullanmalarına olanak sağlar.

Smarttek yazılım olarak bizim amacımız bu teknolojiyi ulaşılabilir bir hale getirip hastaların kullanımına sunmaktır.

Hastaları ve yakınlarını memnun edecek şekilde hizmet vererek bedensel ya da zihinsel engelli hastaların hayatlarını kolaylaştırmak için var gücümüz ile çalışıyoruz.

Hasta dilerse bilgisayar üzerinden müzik dinleyebilir veya oyun oynayabilir. Sistem aracılığı ile daha önce kayıt edilmiş sesler karşı tarafa dinletilebilir veya hasta ne söylemek istiyorsa bilgisayara yazar ve sistem bunu karşı tarafa okur. Alarm butonu sayesinde hasta acil bir ihtiyacı olduğu zaman etrafındakileri bilgilendirebiliyor. Böylece hasta acil durumlarda kolayca ve kısa bir süre içinde yakınlarına ulaşabilir.

Hastalarımızın ve yakınlarının memnuniyetleri bizim için çok önemlidir bu yüzden kurulum sırasında ve sonrasında herhangi bir aksiliğin çıkamayacağından emin olmak için her hastaya özel kalibrasyon işlemleri tarafımızca titizlikle yapılır.

EyeNavigator Göz Takip Sistemi Hangi Durumlarda Kullanılıyor?

EyeNavigator göz takip sistemi;

 • ALS(amiyotrofik lateral skleroz) hastalarında bilgisayar aracılığı ile iletişim kurabilmeleri,
 • Otizm hastalarında göz takip sistemi aracılığı ile iletişim kurabilmeleri,
 • Serebral palsi hastalarınında bilgisayar aracılığı ile iletişim kurabilmeleri(Spastik serebral palsi, Atetoid serebral palsi v.b.),
 • Nörolojik gelişme geriliği olan çocuklarda bilgisayar aracılığı ile iletişim kurabilmeleri,
 • Tramvatik beyin hasarlarına maruz kalmış hastaların bilgisayar aracılığı ile iletişim kurabilmeleri,
 • Rett sendromu hastalarınında göz bilgisayarı aracılığı ile çevreleri ile iletişim kurabilmeleri,
 • İnme geçirenlerde göz takip aracılığı ile sosyal hayata katılabilmeleri,
 • Kısmi felçliler ve omurilik felçlilerin bilgisayar aracılığı ile iletişim kurabilmeleri,
 • Ağır romatizma hastalarının bilgisayar aracılığı ile iletişim kurabilmeleri.

İçin kullanılmaktadır.

———————————————————————

Geliştirdikleri ileri iletişim Teknolojisi ile biz Engellilerin hayatını kolaylaştıran SMARTTEK AŞ ye İLERİ İLETIŞIM TEKNOLOJILERI UZMANı ve SMARTTEK AŞ yönetim Kurulu Başkanı EMRAH DİNÇER Bey şahsında Teşekkür ediyor Başarılarının Devamını Diliyorum.

www.smarttekas.com.tr  v  05330634700 numaralı Telefon dan ulaşabilirsiniz.

www.medyasin.com EDİTÖR’Ü ve ALS HASTASı Yasin Asma

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUMBu web sitesi hiçbir Hareket kabiliyeti olmayıp
Sadece Gözlerini oynatabilen ALS HASTASI YASİN ASMA tarafından GÖZLERİYLE hazırlanmıştır.