• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Web dizaynda çözüm ortağınız YASİN ASMA (Sadece Whatsap) 0505 YSN ASMA    SAĞLıK HABERLERINI alabileceğiniz www.saglikhbr.com a HOŞGELDINIZ..... SAĞLIKÇI yazarlarımız ile Yenilikleri FARKEDECEKSİZ..... Saygılarımla. Yasin Asma (Editör).....    DİĞER SİTELERİMİZ: www.yasinasma.com - www.alshastaligi.net - www.medyasin.com - www.asmkitap.com - www.saglikhbr.com - EDİTÖR Als Hastası Yasin Asma - Whatsap Özel Numaram 0505 YSN ASMA - 0505 976 27 62 - Yasinasma@gmail.com - face/yasinasmaa - Youtube/Yasin Asma
İŞSİZLİKTEN DOLAYI UZMANLIĞI SEÇMİŞ EVLATLARIMIZI KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI.!

İŞSİZLİKTEN DOLAYI UZMANLIĞI SEÇMİŞ EVLATLARIMIZI KAYBETMEYE TAHAMMÜLÜMÜZ KALMADI.!

Türkiye nin Ortadoğu’da ne kadar güçlü bir devlet olsada Bu siyasi Yalnızlığı ile Savaşa fiilen dahil olması Askeri Taktik açısından yanlış bir adım olduğunu düşünüyorum. Amerika silahlanma açısından Dünyanın “en güçlü” ordusuna Sahip olmasına rağmen bir coğrafyaya, Bir örgüte, Bir Devlete saldırıp Bir operasyon yapacağı zaman Bu Harekatı / saldırıyı Mutlaka Bir Müttefik Gücü v  desteği ile birlikte yapar. Ortadoğu’da Türkiyeyi güçlü bir Müttefik edindiği gibi. 
Türkiye Elbette bölgenin Önemli Bir siyasi gücü olması hasebiyle Çevresinde gelişen siyasi olaylara Kayıtsız kalamaz. Bu durumu Siyaset bilimciler “komşudaki yangına Müdahale etmezsen Sana sıçrar” örneği ile izah eder. Bu durumda Türkiye nin bu Yalnızlık tan Bir şekilde kurtulmasından Başka bir seçeneği yoktur. Türkiye bu sorunun farkına Varmış Olacak ki bir süre önce bu sorunu çözmek amacıyla “Komşularla Sıfır Sorun” Politikası geliştirmiş Fakat bu politikayı  Olgunlaştıramadan, geliştiremeden Teorik siyasi Bir düşünce olarak rafa kaldırmak zorunda kalmıştır.
 
Amerika, Rusya, Iran, ırak, Suriye, Yunanistan, Almanya, vb neredeyse Tüm Avrupa ülkeleri ile ciddi Sorunlar Yaşayan Türkiye  Bu konularda Mutlaka Bir çözüm Politikası geliştirmek zorundadır. Çünkü Türkiye halklarının Tamamının Ne bir Askerimizi ne bir polis nede  İŞSİZLİK NEDENİYLE UZMAN ONBAŞI,  UZMAN ÇAVUŞ v SÖZLEŞMELİ UZMAN ER OLMAYI ÇARESİZLİKTEN SEÇEN bir Evladımızı kaybetmeye hiç Tahammülü Kalmadı. 
Siyaset kurumu çözüm üretme yeridir. Bilge siyasetçilerin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur.
Tüm siyasetçi arkadaş v Büyüklerimizden Özürdilerim ama Şunu söylemek zorundayım. “SİYASETÇİLERİN ÇOCUKLARıNA BİR ŞEY OLMUYOR” Dolayısıyla çözüm üretmek için kendilerini o haletiruhiye içerisinde görmediklerinden Bir DUL kalmış kadının, evladını kaybetmiş Bir Baba, Bir Anne nin neler yaşadığını haliyle yaşayamıyor.
Benim asıl endişem Yarın Bir gün Rusya soçi mütabakatı v Adana sözleşme / mütabakatını Tek taraflı feshedip “müttefikimiz Suriye’ye Yapılan saldırıları Bize yapılmış kabul ederiz” derse Büyük sorun burada başlıyor. Bunu olası Bir öngörü şeklinde düşünüyorum Çünkü yolun sonuna yaklaşan Esad doğal olarak elindeki Tüm kozları kullanmak isteyecektir.
Şayet 2013 teki PKK’nın Finalde kendisini lağvetmesinin planlanmasını öngören “çözüm sürecinde” Türkiye Halkları nın menfaati, maslahat v huzuru Gerçek anlamda düşünülmüş olsaydı v bu bağlamda karşılıklı fedakârlıklar ile çözüm sürecinde Gereken adımlar karşılıklı atılmış “akil Adamlar” kanaat önderleri v bölge halkının şahitliğinde bu mütabakat garanti edilip güvence altına alınsaydı Bugün yaşadıklarımızı, bu işsizlik Nedeniyle Uzman olmuş evlatlarımızın cenazelerini, kahroluşumuzu, ciğerlerimizin yanması olayını Kesinlikle yaşamazdık.
Hayatını kaybeden Tüm evlatlarımızı Rahmetle anıyor, geride kalan kederli aile v yakınlarına metanet, Başsağlığı v Sabırlar diliyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUMBu web sitesi hiçbir Hareket kabiliyeti olmayıp
Sadece Gözlerini oynatabilen ALS HASTASI YASİN ASMA tarafından GÖZLERİYLE hazırlanmıştır.