• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Web dizaynda çözüm ortağınız YASİN ASMA (Sadece Whatsap) 0505 YSN ASMA    SAĞLıK HABERLERINI alabileceğiniz www.saglikhbr.com a HOŞGELDINIZ..... SAĞLIKÇI yazarlarımız ile Yenilikleri FARKEDECEKSİZ..... Saygılarımla. Yasin Asma (Editör).....    DİĞER SİTELERİMİZ: www.yasinasma.com - www.alshastaligi.net - www.medyasin.com - www.asmkitap.com - www.saglikhbr.com - EDİTÖR Als Hastası Yasin Asma - Whatsap Özel Numaram 0505 YSN ASMA - 0505 976 27 62 - Yasinasma@gmail.com - face/yasinasmaa - Youtube/Yasin Asma
ALS HASTALARıNA MÜJDE (!)

ALS HASTALARıNA MÜJDE (!)

(Muzip Haber)

Bir süre önce Als Hastalığını Hamile kadınlara verilen ilaç ve “ga….. con” isimli alakasız ilaç ile 90 günde Tamamen iyileştirip Tedavi ettiğini iddia ederek “Als Tedavi Türkiye” Adıyla Bir Whatsap grubu kurdurup Resmi olarak hiçbir şekilde bu Tedavi yönteminden söz etmeyen Şarlatan Dr Kamil Teker piyasada bu istismarın reklamını Yapacak insanlar aracılığıyla isminin Als hastalığı ile birlikte anılıp şişirmeye Devam Ettiği sırada Vatandaşların Yoğun şikayetleri üzerine hakkında başlatılan SORUŞTURMA ile zor günler Yaşıyor. Haberi duyuran Türk Nöroloji Derneği açıklamasında şunlara yer verdi.

“Amyotrofik lateral skleroz ve Parkinson hastalarına müjde” başlıklı haberler konusunda Türk Nöroloji Derneği basın duyurusu

Yakın zamanda farklı medya organlarında “Amyotrofik lateral skleroz ve Parkinson hastalarına müjde” başlığı ile çıkan haberler nedeniyle hastalarımızı ve toplumumuzu bilimsel verilere dayanarak aydınlatma gerekliliği duyulmuştur. Söz konusu haberlerde bir çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanının bu hastalıkların prion (kısaca protein içeren ve bulaşabilen karakterde çok küçük partiküller) enfeksiyonu olduğu yönünde bir hipotezi olduğu ve bu hipotez doğrultusunda hastalıklarının ilk 3 yılında başvuran hastalarda kendisinin önerdiği antibiyotik  içeren bir reçete ile %100 iyileşme sağlandığı belirtilmektedir. Öncelikli olarak belirtmek isteriz ki, sinir hücrelerinin ilerleyici kaybına bağlı sinir sistemi fonksiyonlarının etkilenmesine neden olan ALS ve Parkinson hastalığı nörodejeneratif hastalıklardır, hangi neden veya nedenlere bağlı olarak meydana geldikleri halen tam olarak bilinmemektedir. Prion-benzeri mekanizmalar bu hastalıklara neden olduğu öne sürülen onlarca mekanizmadan biridir, ancak prionların bu hastalıklarla kesin ilişkisi gösterilmemiştir. Ayrıca günümüzde, herhangi bir prion enfeksiyonunu iyileştiren bir tedavi de bulunmamaktadır. Hal böyleyken, ALS ve Parkinson hastalarının bilimsel verilerle desteklenmemiş, bu hastalıklar için sağlık otoriteleri tarafından kabul edilmemiş yöntem/yöntemlerle, hem de %100 tedavi edilebildiğinin iddia edilmesi doğru değildir. Dernek olarak en önemli amaçlarımızdan biri meslektaşlarımızı ve hastalarımızı güncel tedaviler konusunda bilgilendirmek olup, bu amaçla dernek sayfamızda ilgili çalışma gruplarınca hazırlanan tedavi rehberleri herkese sunulmaktadır. Ayrıca, önemli bir diğer görevimiz, bilimsel sonuçları bilinmeyen tedavilerden hastalarımızı korumaktır. Hastalarımız ve yakınlarının her türlü umut peşinde koşması çok anlaşılır olmakla birlikte, bu umutlarının umutsuzluğa dönüşmemesi, maddi ve manevi olarak suiistimal edilmemeleri için merak ettikleri konularda derneğimize veya bu konularda yıllardır özveri ile çalışmakta olan hasta derneklerine (örn. ALS-MNH Derneği) başvurmalarını, bilimsellikten uzak haberlere itibar etmemelerini tavsiye ediyoruz.

Türk Nöroloji Derneği”

www.alshastaligi.net www.medyasin.com v www.saglikhbr.com sitelerinin Genel yayın yönetmeni v editörlüğünü yapan Yasin Asma konuyla ilgili yargı sürecinin başlamış olmasının sevindirici olduğunu ifade ederek sürecin takipçisi olacaklarını söyleyerek Sözkonusu açıklamalarına Şunları ekledi.

“Esasen bu gibi şarlatanlara prim yaptıranlar “Zeki” olduğu söylenen Als hastaları v Als hasta yakınları dır Malesef. Şarlatan Dr Kamil Teker in Talimatları doğrultusunda kurulan “Als Tedavi Türkiye” grubuna üye olan v biz hassas kırılgan Güçsüz Als Hastalarını istismarcı şarlatanlara Maskara yapan onlarca Als hastası yakını var v bu şarlatanlara prim yaptıranlar bu insanlar dır Malesef” Açıklamasında bulundu.

Konu ile ilgili Önceki Haberimiz

 

www.alshastaligi.net Editörü v Als hastası Yasin Asma konuya ilişkin açıklama yaptı. Yasin Asma yaptığı açıklamada

“Bir Şarlatan Vardı Dr Ömer Coşkun adında soyadının Hakkını “Tecavüzcü Coşkun” gibi veriyordu.! Umutların ırzına Girerek. Zebanileri, Ateşi Boool Olsun ondan kurtulduk. Şimdi UPDATE olarak Şarlatan Hocamız Bu.! Dr Kamil Teker. Yani umutların ırzına girecek TEKER TEKER. ben Yaşadığım sürece bu Kirli emellerini KAT’a Gerçekleştiremicek.! Bay Şarlatan Hamile kadınlara verilen ilaç v “ga… con ile ALS HASTALıĞıNı 90 günde iyileştireceğiz dedi v yanına REKLAM etsinler diye 3-5 AVANAK buldu. kaç doksan oldu sesi çıkmıyor Bütün Namussuzlara Kelam Als Hastalarına Selâm olsun —– <3” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUMBu web sitesi hiçbir Hareket kabiliyeti olmayıp
Sadece Gözlerini oynatabilen ALS HASTASI YASİN ASMA tarafından GÖZLERİYLE hazırlanmıştır.